Erasmus+ Szatmárnémeti

esp
EU

A Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium 10 tanulója és 2 tanárnője az Erasmus+ pályázat keretein belül németnyelvű utazáson vehetett részt Szatmárnémetiben.

A projekt témája a környezettudatos és fenntartható turizmus, valamint a régió kulturális és közös történelmi-irodalmi emlékeinek, hagyományainak megismerése volt, az ehhez kapcsolódó feladatokat a Johann Ettinger Német Kéttannyelvű Gimnázium 9. és 10. évfolyamos diákjai segítségével oldottuk meg.

ESz

Miután megismerkedünk a fogadó diákokkal és tanáraikkal valamint bejártuk az iskola területét, bemutattuk saját prezentációinkat az iskoláink, városaink és országaink témájában. Éppen azon a héten egy németországi csoport is az iskola vendége volt, így velük is gyorsan megismerkedtünk gyakorolhattuk a német nyelvet. A romániai és németországi diákokkal csoportmunkában a fenntartható turizmus témájában fogalmaztunk meg ötleteket és egy telefonos applikáció segítségével egy kvíz kérdésein keresztül ismertük meg Szatmárnémeti nevezeteségeit és történetét.

Tanórákat is látogattunk és aktívan részt vettünk az ott megoldandó csoportos földrajz, német nyelv és matematika tantárgyakhoz kapcsolódó feladatok megoldásában, melyek során különböző tanulási módszereket is elsajátíthattunk, pl. hogyan lehet idegen nyelven mégis közösen, hatékonyan együtt dolgozni, és megismertünk új számítási módszereket is, pl. matematikából.

ESz

A közös kulturális programok keretében meglátogattuk Nagyváradot, ide együtt utaztunk a fogadó iskola és a német csoport diákjaival és tanáraival. Végig kalauzoltak bennünket a városon, megnéztük a várat, ami a reneszánsz stílusban épült és megfigyeltük a jellemzőit.

Az iskolatársainkkal, tanárainkkal és vendéglátóinkkal elállogattunk a Borókagyökér egyesülethez is, ahol megismerkedtünk a népi kézműves tárgyak készítésével. Megtanultunk újrahasznosítható anyagokból kecskebőr karkötőt, poháralátétet, gyertyát, és mézespogácsát saját kezűleg készíteni, és sokat megtudhattunk a hagyományok őrzésének fontosságáról és a fenntartható gazdálkodást folytató farm működéséről.

ESz

Az estéket is gyakran a belvárosban, a romániai diákokkal együtt töltöttük és sok információt tudtunk meg az iskolai életen kívüli programjaikról, a szokásaikról, ezek nagy részben a miénkhez hasonlóak voltak.

A projekt végén befejeztük és értékeltük a projektfeladatokat, PPT-t készítettünk a hét eseményeiből és plakátokat rajzoltunk a fenntartható turizmussal kapcsolatos utazási és viselkedési tanácsainkról. az utolsó napon énekes és közös táncos előadással búcsúztunk egymástól az iskolában.

ESz

A német nyelv alkalmazása mellett megismerkedtünk anyanyelvünk más változataival is az ott élő magyarságnak köszönhetően. Új kapcsolatokat tudtunk kiépíteni, barátságokat kötni, megtanultunk hatékonyabban csoportban dolgozni, valamint a prezentációs készségünket fejleszteni.

Köszönjük iskolánknak és tanárainknak ezt a nagyszerű lehetőséget! Az ottani diákokat és tanáraikat pedig nagy szeretettel várjuk vissza a Munkácsyba szeptemberben!




A mobilitásról szóló összefoglalót az alábbi padleten » tekinthetik meg.