„A hagyomány nem a hamu őrzése, hanem a láng továbbadása.” - (Morus Tamás)
Centenáriumi emlékkőavatás
2018-ban a Munkácsy Mihály Gimnázium fennállásának százéves jubileumát ünnepeljük. Ennek a jeles évfordulónak szeretne méltó emléket állítani az a rendezvénysorozat, amely január 15-én egy kiemelt ünnepi műsorral vette kezdetét.
Gyallai Katalin igazgatónő nyitóbeszédében kiemelte az esemény jelentőségét, meg nem ismételhetőségét. Felhívta a figyelmet az összetartozás és a hagyományok őrzésének fontosságára.
Az ünnepséget a diákok műsorszámai színesítették. Az iskola napjainkig tartó történetét Fábián Bertalan 10.a osztályos tanuló versbe szedve örökítette meg, melyet Bumford Péter (11.d) előadásában hallhattak a tanulók és a meghívott vendégek.
A rendezvényen a várost Stickel Péter tankerületi igazgató és Dér Tamás alpolgármester is képviselte. Dér Tamás ünnepi beszédében kiemelte, hogy az itt kapott tudás Kaposvár gyarapodását is szolgálja. Olyan intézményről van szó, ahol az állandó megújulás, a modern oktatás mellett a klasszikus értékek és hagyományok tisztelete a biztosíték a jövő számára.
Budai Dorina 12. d osztályos tanuló éneke után került sor a két, vörös gránitból készült emlékkő leleplezésére a felajánló és kivitelező Török Kft. és Lukács László jelenlétében. Az emlékkövön az alapítás éve, a névadó aláírása látható.
A program kiállítás megnyitóval folytatódott. Az emeleti aulában az alma mater egykori tanulóinak alkotásaiból kaptunk ízelítőt. Balogh Lászlóné nyugdíjas tanítónő megközelítőleg száz különböző műfajú, témájú és méretű gobelinkép-gyűjteményéből láthattunk párat, többek között Munkácsy Mihály: Ásító inasát.
Török Emőke kaposvári kézműves-iparművész, a Baba világszövetség okleveles tanára, aki 2008-ban elnyerte „Az Év babakészítője” díjat. A természetes alapanyagokból, textilből készült játszóbabákon kívül állatfigurákat és igényes kivitelezésű művészbabákat is készít, melyekből a kiállításra is elhozott néhányat. A megnyitó után tanóra keretében a diákok is megismerkedhettek a babakészítés alapjaival. Interjúikban mindketten szívesen emlékeztek vissza a gimnáziumi éveikre.
Takácsné Horváth Edina