Gimnáziumunkban újra indul a hatosztályos képzés!
A hat évfolyamos gimnáziumi képzés intézményünk régi, nagy hagyományokkal rendelkező képzéstípusa, melyet az 1992/1993 tanévben indítottuk útjára. Az elmúlt két tanévben nem indítottunk hat évfolyamos osztályokat, a jövő tanévtől azonban nevelőtestületünk nagy örömére ezt a képzéstípust újra meghirdethetjük.
Az elmúlt húsz évben tanulmányi tekintetben a hatosztályos képzés diákjai teljesítettek legjobban, tanulmányi versenyeken legnagyobb arányban a hatosztályos képzés tanulói szerepeltek.
Az összesített érettségi vizsgaeredmények mindvégig 4,0 és 4,75 között mozogtak, kiemelkedő volt a középiskolai tanulmányok alatt megszerzett nyelvvizsgák száma is.
Az elmúlt két évtizedben csaknem 100 %-os arányban és jellemzően magas presztízsű egyetemekre és szakokra nyertek felvételt diákjaink. A kötelező érettségi vizsgatárgyak, idegen nyelvek óraszáma a megújított képzésben is magasabb az általános tagozat kerettantervi előírásainál, ez alaposabb felkészülést tesz lehetővé az érettségi vizsgákra és nyelvvizsgákra.
Mindezen szakmai előnyökön túl pedagógiai szempontból is előnyös ez a képzéstípus: hat év együtt töltött idő kivételes közösséggé formálja a diákokat. Életük legfogékonyabb időszakában vannak együtt olyan diákok, akik számára az előbbre jutás belső igényből és szülői gondoskodásból együttesen fakad.
Az angol mellett második idegen nyelvet szabadon választhatnak a tanulók a német, francia, orosz, latin nyelv közül, a 11. és 12. évfolyamon magyar, matematika, történelem, idegen nyelv, fizika, biológia, földrajz, kémia, informatika, testnevelés tantárgyakból lehetőség van plusz órák felvételére az emelt szintű érettségire való felkészüléshez.
A jelentkezők az egységes írásbeli vizsgát tesznek magyar nyelv és matematika tantárgyakból. A felvételi döntés meghozásához sor kerülhet a jelentkező tanulókkal való személyes beszélgetésre is. A felvételi pontszámot 40%-ban az általános iskolából hozott pont, 50%-ban az írásbeli vizsgán, 10%-ban a meghallgatáson elért eredmény alapján számítjuk. A hozott pont az általános iskolában az 5. év végén és a 6. osztályban félévkor elért tanulmányi eredmény alapján a magyar nyelv és irodalom (két jegy átlaga), történelem, matematika, a tanult idegen nyelv, valamint további egy, választott tantárgy osztályzataiból kerül kiszámításra.